Live World Indices are powered by Investing.com

Brokeri u zadnjem kolu odlučuju o svome statusu!

•   Written by vros
  • Category: Sport

U 9. kolu Lige za ostanak košarkaši Zaboka zasluženo su slavili protiv KK Vrijednosnica Osijek sa rezultatom (66:59).

Sve do pred kraj prve četvrtine Osječani su imali rezultatsku prednost u Bedekovčini. Kada je Zabok preuzeo vodstvo, nije ga više ispuštao. Početkom treće dionice bilo je 42:26, bilo je i poslije u nekoliko navrata “plus 16” za domaćina, koji se u završnici malo i opustio. Tako su se “brokeri” u 39. minuti opasno približili (60:56), ali nije bilo snage i vremena za preokret. Vrijednosnice Osijek ključeve ostanka uoči posljednjeg kola drže u svojim rukama. Ako u utorak na svom parketu svladaju Jolly, Osječani će izbjeći dodatne kvalifikacije protiv zadarskih Jazina.

U utorak u 19.00 sati Vrijednosnice Osijek igraju posljednju utakmicu LZO, protiv ekipe Jolly JBŠ, u kojoj im treba pobjeda za očuvanje prvoligaškog statusa.

KK Zabok – KK Vrijednosnice Osijek 66:59 (17:15, 23:11, 13:13, 13;20).

KK Zabok: Mikšić 3, Anzulović 8, Lež, Pešut, Vučić 6, Črnjević, Torić 13, Palac 5, Tuđen, Lončar 9, Vuković 10, Naletilić 12.

KK VROS: Zebić, Došen 5, Ušić 12, Bičvić 7, Pandurić 15, Šarac A 9, Krajina, Karlović Mar 3, Turalija 8, Šarac J.